praca

Nowa praca to coś, o czym marzysz? Zacząłeś jej już szukać, ale jak na razie z marnym powodzeniem, dlatego szukasz sposobu na to, by tę wstępną porażkę przemienić w prawdziwy sukces? Jak najbardziej da się to zrobić. Możesz wręcz doprowadzić do tego, że praca w Płocku sama cię znajdzie. Zamiast więc narzekać na kiepską sytuację na rynku i ogłaszać wszem i wobec, jak to pandemia drastycznie wpłynęła na szerzące się bezrobocie w naszym kraju, lepiej po prostu zajmij się na poważnie swoimi poszukiwaniami i wykorzystaj w nich sprawdzone techniki, z pomocą których wielu osobom udało się już naprawić swoje zawodowe życie – ty też jesteś w stanie to uczynić.

Określ miejsce poszukiwań

Nie chodzi tu jednak o to miejsce, w którym będziesz rozglądać się za ogłoszeniami pracy, a o miejsce, w którym tę pracę będziesz chciał wykonywać. To ważne, abyś już na samym początku, jeszcze przed sprawdzeniem chociażby pierwszej lepszej oferty, zastanowił się nad optymalną dla ciebie lokalizacją. Nie musi to być przecież twoje obecne miejsce zamieszkania. Jeżeli jesteś osobą młodą, która żyje sama, nie ma jeszcze rodziny i nie ma tak naprawdę żadnych większych zobowiązań, zdaj sobie sprawę z tego, że świat dosłownie stoi przed tobą otworem, bo w każdej chwili możesz się przeprowadzić na drugi koniec Polski, nikomu nie robiąc w ten sposób krzywdy. Otwórz się na nowe możliwości. Oferty pracy w Płocku są oczywiście zróżnicowane i zwykle dość atrakcyjne, ale być może to jednak oferty pochodzące z Warszawy lub Lublina okażą się dla ciebie lepsze. Nie próbuj trzymaj się kurczowo swojego aktualnego miejsca zamieszkania. To normalne, że człowiek zwykle szybko się do niego przyzwyczaja, ale czasem warto wyjść poza swoją strefę komfortu, by dać sobie szansę na jeszcze lepsze życie, które już na ciebie czeka.

Innym ciekawym pomysłem będzie natomiast znalezienie pracy zdalnej. W jej przypadku twoje miejsce zamieszkania na ogół nie ma już w ogóle żadnego znaczenia, bo gdy pracujesz zdalnie, możesz mieszkać na północy polski, a zostać zatrudnionym przez firmę pochodzącą z Opola czy Krakowa. Nawet jeśli od czasu do czasu będziesz musiał wziąć udział w spotkaniu firmowym, które odbędzie się w stacjonarnym biurze danej firmy, będzie to doskonały pretekst do tego, by zrobić sobie małą wycieczkę i pojechać do innego miasta na kilka dni.

Mnóstwo ciekawych ofert pracy w Płocku znajduje się na portalu Gowork.

Interesuj się swoją branżą

Skoro jesteś na etapie szukania pracy, prawdopodobnie wiesz już, jakiej pracy szukasz. Masz określone wykształcenie, pewne kompetencje i przygotowanie do tego, by działać na jakichś konkretnych stanowiskach. Powinieneś więc właśnie teraz nieco bardziej zainteresować się swoją branżą. Jeżeli jest ona twoją życiową pasją, najprawdopodobniej już co nieco o niej wiesz i wiesz, jakie firmy są w niej najbardziej rozpoznawalne, czyli którym z nich udało się zdobyć największą sławę. A to właśnie do nich warto by było uderzyć w pierwszej kolejności. Nie myśl sobie, że tak znana na całym świecie firma na pewno cię nie zatrudni, bo tego jeszcze nie wiesz, dopóki tego nie sprawdzisz i nie spróbujesz wziąć udziału w procesie rekrutacji. Nie ma co poddawać się zawczasu. Stwórz więc swoją krótką listę firm, z którymi naprawdę z całego serca chciałbyś współpracować, a następnie napisz do każdej z nich, przedstaw swoją sytuację i po prostu dokładnie się opisz, by być może w ten prosty sposób rozpocząć zupełnie nową ścieżkę kariery zawodowej.

O dziwo wielu pracowników dostało w ten sposób angaż. Możesz więc ograniczać się do patrzenia na oferty pracy w Płocku czy jeszcze innym mieście, a możesz też wziąć sprawy w swoje ręce i zamiast czekać na to, aż wymarzona firma rozpocznie proces rekrutacji, po prostu od razu do niej napisać, przesyłając do niej także swoje CV wraz z listem motywacyjnym. Nie martw się o to, że twoje zgłoszenie zostanie potraktowane jak akt desperacji. Pracodawcy właśnie cenią sobie ludzi mocno zaangażowanych w szukanie pracy i często nawet chętniej przyjmują do siebie tych, którzy sami do nich napiszą i to nawet wtedy, gdy teoretycznie nie szukają nowych pracowników (dla takich osób są w stanie utworzyć nowe miejsca albo chociażby zaprosić je na staże).

Bądź zorganizowany i skrupulatny

Nie ma natomiast nic gorszego od poddania się w momencie, gdy po tygodniu czy dwóch dalej nie ma się ani wartościowej pracy, ani nawet pojedynczego zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną, która mogłaby ci zapewnić ostatecznie dobre zarobki w Płocku. Załamanie się zupełnie nic ci nie da. To normalne, że mogą targać tobą różne negatywne emocje, ale staraj się działać pomimo ich występowania, cały czas mając przed oczami wizję swojej idealnej pracy. Po prostu w nią uwierz. Bądź też sumienny i skrupulatny w swoich działaniach, nie zarzucając ich po miesiącu posuchy. Niektórzy ludzie potrafią szukać tej idealnej pracy dosłownie latami, ale prędzej czy później i tak ją znajdują. Nie zakładaj więc, że tobie uda się osiągnąć sukces dużo szybciej. Zamiast w ogóle o tym myśleć, po prostu rób swoje i każdego dnia poświęcaj odpowiednią ilość czasu na poszukiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here