Czy warto studiować fizjoterapię zaocznie?

Fizjoterapeuta jest obecnie bardzo popularnym i modnym zawodem.
Co roku wielu studentów decyduje się na ten właśnie kierunek.
Fizjoterapia wymaga różnorodnej wiedzy i dużych umiejętności. Program studiów obejmuje wykłady teoretyczne oraz praktyki rehabilitacji. Od ilości zajęć będzie świadczyć to, jaki tryb studiów wybierzemy, dzienne czy zaoczne. Kandydat na fizjoterapeutę musi wykazywać się bardzo dobrą kondycją fizyczną, ponieważ w planie zajęć jest przewidzianych wiele godzin sportu. Zajęcia obejmują głównie wykłady i ćwiczenia, ale także praktyki w ośrodku zdrowia, zajęcia w laboratoriach i odpowiednich pracowniach.
Gdzie przyszły fizjoterapeuta może podjąć pracę?
W tym zawodzie nie jest ciężko o pracę. Jest wiele miejsc, w których fizjoterapeuta może pracować, należą do nich: sanatoria, ośrodki zdrowia, zarówno prywatne jak i państwowe, szkoły masażu, uczelnie, prywatne gabinetu masażu czy spa.
Czym różni się studiowanie fizjoterapii na studiach dziennych i zaocznych?
Fizjoterapia studia zaoczne – tutaj na pewno ma znaczenie tryb studiów. Jest on przeznaczony głównie dla osób pracujących w tygodniu, osób, które mają inne zobowiązania, które przeszkadzają mu w podjęciu nauki w trybie dziennym. Zjazdy w takim trybie studiów odbywają się co dwa tygodnie od piątku do niedzieli, bądź od soboty do niedzieli, w zależności od uczelni. Trzeba brać pod uwagę, że studia zaoczne to spory wydatek, który może naruszyć nasz budżet. Oprócz tego studia zaoczne wymagają większego nakładu naszej pracy. Wszystkie tematy musimy przepracować w domu, ponieważ na wykładach jest tylko ogólny zarys z danego zakresu. Bierze się to stąd, że liczba godzin wykładowych jest dużo mniejsza, niż na studiach dziennych. Także liczba godzin praktycznych jest sporo zmniejszona, niż na studiach w innym trybie. Dlatego dużego wysiłku i nauki wymagają od nas studia w trybie zaocznym. Mimo wszystko jest to fajna opcja dla osób pracujących lub posiadających rodziny, a jeśli będziemy chcieli zdobywać wiedzę to i tak to zrobimy.
Fizjoterapia studia dzienne – aby dostać się na te studia w trybie dziennym, trzeba zdać odpowiednie przedmioty na maturze i uzyskać z nich bardzo dobre wyniki. Nauka odbywa się od poniedziałku do piątku i praktycznie całe dnie spędzamy wtedy na uczelni. Taki tryb studiów przejawia swoje plusy w tym, że łatwiej nam przyswoić wiedzę i jest dużo więcej godzin wykładowych, jak i praktycznych.
Czym się w ogóle zajmuje fizjoterapia?
Jest to medyczny kierunek, który zajmuje się przywróceniem dawnej sprawności chorego oraz ogólnie ochroną zdrowia. Dzięki zabiegom
u fizjoterapeuty zwalcza się ból, stany zapalne, usprawnia się narządy ruchu oraz poprawia ogólną wydolność organizmu.
Przedmioty obowiązujące na studiach.
Lista przedmiotów jest obszerna. Poniżej podam tylko kilka podstawowych przedmiotów nauczania: anatomia, biochemia, biofizyka, masaż leczniczy, fizykoterapia, fizjoterapia, farmakologia. W skład jeszcze wchodzą nauki z dziedziny żywności, kosmetologii, prawa, socjologii oraz psychologii.
Są to nauki raczej ścisłe, więc powinny one nas ciekawić i sprawiać nam przyjemność w zdobywaniu wiedzy w tych dziedzinach.
Kandydat na fizjoterapeutę powinien mieć odpowiednie cechy, które ułatwią mu możliwość pracy w tym zawodzie. Taka osobą powinna lubić kontakt z ludźmi, mieć w sobie dużo empatii, zrozumienia, być odpornym na stres i przede wszystkim mieć potrzebę niesienia pomocy innym ludziom.
Warto pamiętać, że praca fizjoterapeuty daję nam ogrom możliwości, aby nawet po studiach się doszkalać i uczyć. Warto robić dodatkowe kursy, brać czynny udział w szkoleniach. Jest to zawód dla osób, które lubią nowe wyzwania, chcą się cały czas rozwijać i uwielbiają pracę z ludźmi. Każdemu z pacjentów trzeba poświęcić czas i oddanie, co nie zawsze jest łatwe i nie każdy będzie się dobrze czuł wykonując to codziennie. Za nim zdecydujemy się na studia z tego zakresu, poczytajmy dokładnie informację o uczelni, na której chcemy się uczyć, czy inne osoby są zadowolone, jaki jest zakres przedmiotów i tok studiów. Gdy podejmiemy naukę świadomie, na pewno będziemy czerpać z tego dużo radości i satysfakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here