wzór podania o pracę

Podanie o pracę – tekst kierowany do podmiotu potencjalnie zatrudniającego przez osobę, która ma w zamiarze podjąć pracę dla tego podmiotu, zawierający wniosek o zatrudnienie, motywację do podjęcia pracy i określenie kwalifikacji, w związku z którymi osoba ma zamiar zatrudnić się w wybranym przez siebie miejscu i na określonym na stanowisku. Kwalifikacjami określa się dotychczasowe doświadczenie zawodowe, wykształcenie oraz cechy osobowe i zainteresowania determinujące do wykonywania określonej pracy u określonego podmiotu. Prócz wyżej wymienionych powinno zawierać także dane osobowe podmiotu, osoby składającej podanie, datę i miejsce sporządzenia podania. W załączniku warto umieścić również swoje CV i inne dokumenty wymagane przez podmiot oraz dokumentację przebiegu wcześniejszego zatrudnienia i nauki.

Czy napisanie podania jest konieczne przy każdej próbie zatrudnienia?

Nie, obecnie wiele podmiotów zatrudniających nie wymaga dostarczenia podania o pracę. W większości przypadków na rynku pracy wystarcza jedynie popularne CV. Jednak chcąc uwierzytelnić swoją powagę chęci do podjęcia pracy u danego pracodawcy, należy pamiętać, że im więcej dokumentów mu dostarczymy (w granicach rozsądku), tym nasze szanse na dostanie pracy mogą stać się większe. Może zdarzyć się również, że przy próbie zatrudnienia się w określonych placówkach dostarczenie podania o pracę okaże się niezbędne.

Jak napisać podanie o pracę?

Najlepiej trzymać się wyżej wymienionych wytycznych, ale zdaję sobie sprawę, że gdybyśmy poprosili kogoś o narysowanie drzewa, mając świadomość, że nigdy go nie widział, to nawet przy szczegółowej instrukcji mogłoby być to dla niego problemem…

Oczywiście mam na myśli wzór podania o pracę. Tutaj z dosyć szeroką pomocą przychodzi https://www.aplikuj.pl/cv/wzory-podan-o-prace/. Za tym linkiem kryje się dosyć intuicyjny generator, który ukaże nam wzory podań o pracę do konkretnych pracodawców – wzory dla przyszłych ekspedientów, agentów nieruchomości, strażaków, policjantów i wielu innych. Korzystając z gotowców wystarczy zmienić dane osobowe i podmiotowe, miejscowość i datę i można działać dalej. Aby nasze podanie było oryginalne, pamiętajmy, że nie musimy kluczowo trzymać się wzoru, tylko zastąpić zawarte we wzorze dane swoimi motywacjami do podjęcia określonej pracy i oczywiście realnym dotychczasowym przebiegiem zawodowym. Wzory podań można pobrać zarówno w formacie PDF jak i doc., menu strony jest intuicyjne i pozwala na pobranie konkretnego pliku w nawet w przeciągu kilkunastu sekund.

Przeczytaj też: http://elblag24.pl/jak-w-5-krokach-napisac-list-motywacyjny/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here