metoda krebsa
Fot. Pexels.com

Znajomość języków obcych otwiera nam wiele możliwości przede wszystkim w kontekście kariery zawodowej. W branżach takich jak tłumaczeniowa, logistyczna, biznesowa czy IT znajomość języków bardzo często (lub zawsze) jest koniecznością. Jest to więc zdecydowanie kierunek w jakim warto się rozwijać. W natłoku obowiązków ciężko jednak znaleźć czas na branie udziału w kursie językowym. Z pomocą przychodzi nam tutaj metoda Krebsa, która jest doskonałym rozwiązaniem dla osób uczących się języka obcego samodzielnie.

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/czy-metoda-krebsa-jest-skuteczna/

Na czym polega metoda Krebsa?

Metoda uczenia się języków obcych Krebsa wykorzystywana jest od ponad czterech dekad. Polega na odsłuchiwaniu nagranych materiałów w interesującym dla nas języku. Nagrania stanowiące trzon metody Krebsa zostały tak przemyślane, aby zawierały one najważniejsze słowa i frazy danego języka wraz z tłumaczeniami na nasz język ojczysty. Aby rozpocząć naukę wystarczy więc znaleźć spokojne miejsce i założyć słuchawki

Zalety metody Krebsa

Wykorzystanie tej metody to świetny sposób na naukę języków obcych przede wszystkim dla osób zabieganych i posiadających zmieniający się, niestabilny grafik pracy. Jej ogromną zaletą jest fakt, że dzięki niej możemy kontynuować naukę w najdogodniejszym dla nas momencie i przerwać ją kiedy chcemy. Co więcej, uczenie się języka obcego ze słuchu jest doskonałym sposobem na nauczenie się odpowiedniej wymowy używanych w tym języku słów.

Osoby które zaznajamiają się z metodą Krebsa mogą mieć obawy, że skupianie się na słuchaniu nagrania w komfortowym miejscu sprawi, że nauka ich uśpi. Jednak nic bardziej mylnego! Słuchać nagrań możemy nie tylko w pozycji siedzącej, ale w każdej innej sytuacji, gdy możemy się skupić. Niezależnie od tego czy będzie to jazda na rowerze, stanie w korku lub kolejce, odkurzanie czy jazda komunikacją miejską. Stosując omawianą metodę możemy łączyć przyjemne z pożytecznym. Wykorzystać na naukę czas, którego i tak nie przeznaczylibyśmy na nic konstruktywnego.

Ale jak długo trzeba czekać na rezultaty? Osoby stosujące technikę Krebsa do nauki języków zauważają efekty już po pierwszych 10 dniach! Nie ma więc na co czekać. Samorozwój nigdy nie był tak prosty.

Zobacz też: https://batfinanse.pl/jak-dobrze-napisac-wzor-biznesplanu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here