Logistyka studia - czy warto?

W czasach współczesnych już bardzo młodzi ludzie uzyskują niemalże pełną dojrzałość. Nie wynika ona z wieku. Możemy być pełnoletni, a dalej zupełnie nie wiedzieć, kim właściwie jesteśmy, co tutaj robimy i co chcemy robić ze swoim życiem. Czasem natomiast już w wieku szesnastu lat, czyli podczas kształcenia się w szkole ogólnokształcącej, mamy zarysowany w swojej głowie dokładny obraz naszych dalszych losów. Wiemy po prostu, gdzie chcemy być za te kilkanaście lat. Widzimy się w ogromnej korporacji na stanowisku albo jej dyrektora, albo przynajmniej kierownika działu. Wyobrażamy sobie, jak co miesiąc na nasze konto bankowe wpada przynajmniej te kilkadziesiąt tysięcy, które wydajemy bez mrugnięcia okiem, spełniając wszystkie swoje zachcianki, korzystając z dalekich podróży i robiąc zakupy wyłącznie w tych najbardziej ekskluzywnych sklepach, do których dziś nawet nie zaglądamy. Aby to wszystko osiągnąć, musimy jednak wybrać dla siebie właściwy kierunek studiów, który rzeczywiście pozwoli nam na objęcie ważnego stanowiska, jednocześnie gwarantując nam spore korzyści finansowe. A czy logistyka studia to wszystko pozwalają osiągnąć? Czy ten kierunek jest właśnie dla nas, czy może jednak powinniśmy postawić na popularniejszą architekturę bądź spróbować się dostać na medycynę – co nie będzie łatwe, ale na pewno opłacalne?

Ostatnio studia logistyczne zyskały w naszym kraju bardzo dużą popularność. Jeśli tylko postanowimy sobie, że rzeczywiście chcemy się na nie zapisać, zrobimy to bez trudu niemalże w każdym mieście. W niektórych z nich (chociażby we Wrocławiu, Warszawie bądź Krakowie) studia logistyczne występują w ofertach kilku, a czasem nawet kilkunastu uczelni. Mając więcej opcji do wyboru, jesteśmy w stanie przyjrzeć się dokładnie poszczególnym szkołom wyższym, zapoznać się z opiniami ich byłych absolwentów, aby koniec końców zapisać się do takiego miejsca, w którym albo bez trudu zdobędziemy swój papierek, albo właśnie zrobimy to z trudnością – będzie to świadczyć o wysokim poziomie nauki na danej uczelni. Na studia logistyczne bardzo często jednak udają się te osoby, które nie mają jasno sprecyzowanych oczekiwań wobec swojego życia. Nie wiedzą, co ze sobą zrobić, a jako że nie chcą robić sobie przerwy w nauce, wolą pójść na jakikolwiek kierunek, byleby tylko coś studiować i dalej pobierać pieniądze od swoich rodziców. No i udaje im się to robić. Bo studia logistyczne nie są jakoś specjalnie wymagające. Uczymy się na nich między innymi zarządzania towarami oraz zarządzania samymi pracownikami i finansami firm. Musimy na pewno wykazać się kilkoma cechami i umiejętnościami, ale zawsze możemy je też z czasem zdobyć i zostać logistykiem nawet bez posiadania tych cech od urodzenia.

Logistyka studia są więc mocno oblegane, a mimo tego nietrudno się na nie dostać. O ile w przypadku uczelni państwowych będzie to od nas wymagało jednak dobrego napisania egzaminów maturalnych (zwłaszcza tego z matematyki), tak na uczelnie prywatne dostaniemy się zawsze, niezależnie od tego, ile punktów otrzymaliśmy z konkretnych testów. Mimo wszystko lepszą renomą cieszą się oczywiście uczelnie państwowe. Sami pracodawcy wiedzą przecież, że aby dostać się na te prywatne, trzeba jedynie zapłacić i wykazać, że zdało się egzamin maturalny (chociażby na najniższym poziomie). Edukacja w prywatnych szkołach jest też dużo prostsza. Zjazdy odbywają się najczęściej co dwa weekendy, co skutkuje też w naturalny sposób mniejszą ilością egzaminów i ćwiczeń. W przypadku studiowania na uczelniach państwowych zaliczeń jest natomiast całe mnóstwo. Tak naprawdę zwłaszcza podczas sesji codziennie się z nimi spotykamy, musząc przygotowywać się do nich po nocach i całkowicie rezygnując ze snu czy odpoczynku. Osoby, które udały się już na logistyka studia albo nawet zdołały je ukończyć, twierdzą jednak, że są one dużo przyjemniejsze i łatwiejsze niż chociażby studiowanie informatyki, matematyki czy nawet psychologii. Jeśli więc nie chcemy się specjalnie przemęczać – być może ten kierunek jest właśnie dla nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here