Trzy pomysły na oryginalny biznes

Szukanie pomysłu na biznes wydaje się czasami bardzo frapujące. Kiedy mamy pracę to własną działalność gospodarczą traktujemy raczej, jak marzenie niż konieczność. Lubimy usiąść sobie na kocyku i patrzeć w chmury i wtedy zaczynamy wymyślać najlepsze sposoby na zarobienie pieniędzy i zbudowanie swojej własnej marki. Zazwyczaj kończymy marzyć, kiedy chmury się rozpłyną a słońce zajdzie. Wracamy do domu i zapominamy o tym, że cały czas chcemy przejść na swoje i nikomu się nie tłumaczyć ze spóźnienia do pracy. Pierwszym sygnałem do tego, że poważnie zaczynamy myśleć o naszej działalności gospodarczej jest frustracja z naszej pracy. Wtedy zaczynamy coraz częściej myśleć o biznesie i odczuwamy zamiast ekscytacji – stres i zdenerwowanie. Warto wtedy poważnie pomyśleć o czymś własnym, ale starajmy się myśleć kreatywnie a lęki i stres zostawić z boku. Emocje nie są dobrym doradcom, nawet, jeśli jest to radość oraz entuzjazm.

Ciekawe pomysły na biznes z zagranicy możemy znaleźć w Internecie. Nie musimy przeglądać polskich stron, logiczne jest, że jeśli coś jest na polskiej stronie – nie jest już niszowe w naszym kraju. Dzieje się tak, ponieważ wielu ludzi (w tym również ty) ma do tego łatwy dostęp.
1) Katering dietetyczny – polega na dowożeniu do klientów ich posiłków, które są dedykowane specjalnie dla nich, uwzględniają wszystkie diety, na których są oraz preferencje kulinarne. Aby biznes był opłacalny musimy mieć bardzo dużo klientów. Dużo czasu poświęca się właśnie na rozwożenie posiłków, warto robić to w obrębie jednego miasta lub dzielnicy, na początku możemy nieco dokładać do interesu, ale kiedy nasze ceny będą dość atrakcyjne, a my będziemy mieć pyszne i świeże posiłki – zyskamy szybko swoją renomę i popularność. Wkrótce będziemy musieli zatrudnić dodatkowe osoby, które wspomogą nas w pracy. Im więcej będziemy mieć klientów, tym więcej będziemy zarabiać, a z czasem mogą pracować na nas inni ludzie. Biznes ten jednak wiąże się z ogromnym zaangażowaniem, trzeba wykazać się cierpliwością oraz uporem w dążeniu do celów.
2) Ogrodnictwo – projektowanie ogrodów cieszy się popularnością w krajach zachodnich. Ludzie przywiązują coraz większą wagę do tego, jak wyglądają ich ogrody. Na ogrodnictwie trzeba się jednak znać, nie wystarczy zasadzić paru żywotników w ogrodzie i uznawać się za znawcę. Musimy mieć fachową i szczegółową wiedzę na temat roślin i ich pielęgnacji. Czasami wystarczy załapać jeden projekt miesięcznie i już mamy pokaźną sumkę na koncie. Żeby zaistnieć w tej branży powinniśmy mieć konkurencyjne ceny oraz innowacyjne pomysły oraz rozwiązania. W przeciwnym razie jedyne zlecenia, na które się załapiemy to koszenie trawnika i wycinanie gałęzi, a przecież nie o to nam chodzi. Innym pomysłem na biznes, który ściśle związany jest z tą branżą jest florystyka. Możemy otworzyć mały punkcik w centrum dużego miasta i robić bukiety i dekoracje florystyczne na zamówienie. Tutaj też liczy się nasza wyobraźnia i kreatywność. Zazwyczaj zarabiamy jedynie, kiedy mamy zaufanych klientów oraz, podczas narodowych świąt.
3) Coaching – W Stanach Zjednoczonych popularnym pomysłem na biznes jest doradztwo osobiste. Trener personalny nie musi jedynie doradzać w sprawach diet oraz treningów. W tym wypadku chodzi o coś więcej, zazwyczaj do takiej osoby zgłaszają się osoby, które nie radzą sobie w życiu, albo pragną zmienić swój los i sposób myślenia o sobie. Te osoby zapłacą każdą cenę, aby w ich życiu coś się wreszcie zmieniło. Czasami doradztwo polega na wskazaniu naszych mocnych stron oraz na pokazaniu, jakie błędy myślowe popełniamy. Zmiana sposobu myślenia jest bardzo ważna, kiedy chcemy wyjść z depresji albo z nerwicy. Trener osobisty wcale nie musi mieć skończonych studiów psychologicznych, nie daje on porad, ale jedynie stara się otworzyć oczy na zmianę. Warto jest zrobić sobie jednak kursy dodatkowe, które sprawią, że będziemy bardziej zorientowani na problemy, z którymi mogą się zgłaszać do nas różni ludzie. Zarabiać możemy nawet parę tysięcy miesięcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here