Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm

Bez względu na miejsce pracy – biuro, sklep czy hala produkcyjna, ryzyko nieszczęśliwego wypadku zawsze istnieje. Maszyny produkcyjne, kable od sprzętów elektronicznych, łatwopalne materiały i wiele innych czynników wpływa na to, że nieostrożność lub po prostu pech mogą mieć nieprzyjemne konsekwencje. Właśnie dlatego powstały szkolenia z pierwszej pomocy dla firm, czyli kompleksowe kursy, które pomagają pracownikom radzić sobie w trudnych sytuacjach i minimalizować zagrożenie spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem. Jakie zagadnienia powinno obejmować takie szkolenie, aby było skuteczne?

Szkolenia z pierwszej pomocy – odpowiedzialność i reagowanie

Zanim nastąpi przejście do niezwykle istotnych ćwiczeń praktycznych, powinno zostać poruszone kilka istotnych kwestii, takich jak dlaczego powinno się reagować, zamiast biernie przyglądać sytuacji w obawie, że zaszkodzi się poszkodowanemu oraz w którym momencie wezwać pomoc. Najlepiej jednak, by teoria była ograniczona do minimum, więc 10 lub 15 minut takiej pogadanki będzie odpowiednie.

Szkolenia z pierwszej pomocy – resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Chociaż resuscytacji uczy się już w szkole, ta niezwykle ważna technika ratowania życia zazwyczaj zostaje dość szybko zapomniana. Ćwiczenia w tym zakresie pomogą odświeżyć wiedzę i nabrać sprawności. Dzięki temu w realnej sytuacji zagrożenia życia, żaden z uczestników kursu nie będzie wahał się przed przystąpieniem do akcji ratunkowej. To szczególnie ważne, zwłaszcza że często liczy się każda sekunda.

Szkolenia z pierwszej pomocy – ćwiczenia z defibrylatorem

Defibrylator AED to urządzenie, które służy do przywracania prawidłowego rytmu serca w sytuacji zatrzymania krążenia. Chociaż sprzęt ten nie musi być obsługiwany przez medyka, wiele osób postronnych nie wie, jak się za niego zabrać. Na stronie https://www.transmedyk.pl/kurs-pierwszej-pomocy/ można znaleźć kursy rozszerzone o korzystanie z defibrylatora. Ćwiczenia odbywają się na sprzęcie treningowym i są całkowicie bezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here