Na co możemy liczyć stawiając na biuro wirtualne

Posiadanie swojej własnej firmy może być spełnieniem marzeń, przywilejem oraz także szansą na pracę zgodną z naszymi zainteresowaniami. Jednak często się to wiąże z bardzo wysokimi kosztami oraz szerokim zakresem samych obowiązków. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na założenia jednoosobowej firmy. Takie działalności zakładają główne freelancerzy. Mowa tutaj o informatykach, copywriterach, tłumaczach czy też programistach. Czy zatem trzeba mieć własne biuro, aby móc funkcjonować na rynku? Nie do końca. Wystarczy nam wirtualne biuro w Warszawie.

Co to takiego?

Wbrew swojej nazwie wirtualne biuro Warszawa nie jest bytem nienamacalnym, które funkcjonuje za sprawą komputerowego programu. Jest to pomieszczenie autentyczne z recepcją, biurkami, obsługą, sprzętami biurowymi czy też ekspresem do kawy. Wygląda bardzo realnie oraz służy osobom, które chcą, aby ich firma funkcjonowała sprawnie na rynku.

Zalety biura wirtualnego

Zalety biura wirtualnego już w roku 1995 odkryli Amerykanie. To właśnie w Stanach Zjednoczonych zrodził się pomysł, aby móc udostępniać adres oraz obsługiwać jednoosobowe firmy, przedsiębiorstwa młode czy też freelancerów. Teraz z korzyści tego rodzaju można korzystać również w naszym kraju.

Wiele firm początkujących oraz pracowników, którzy są „wolnymi strzelcami” pracuje sobie z własnego domu. Nie zawsze jednak mają ochotę na to, aby przekazywać swoim klientom domowego adresu czy też upublicznić go w Internecie. Bywa również tak, że sama siedziba firmy znajduje się daleko od samego centrum miasta. Biuro wirtualne, które jest położone w biurowcu nowoczesnym i do tego w dużym mieście może pochwalić się najczęściej adresem prestiżowym, z którym klienci kojarzą zabudowę nowoczesną, klimatyzację, szybkie windy czy też obsługę w recepcji przy samym wejściu. Poza tym adres jest potrzebny nie tylko do samej korespondencji, ale również wtedy, gdy chcemy założyć w Internecie sam profil firmy. Bez adresu dokładnego wizytówka wirtualna nie może po prostu istnieć.

Biuro wirtualne obsługiwane jest przez pracowników prawdziwych, między innymi takich, którzy to odbierają pocztę, telefony, wysyłają maile, jak i także trzymają ręce na pulsie. Możemy zatem pracować spokojnie poza samą siedzibą swojej firmy. Do tego otrzymujemy informacje o tym, że dotarła odo nas oferta czy też list z urzędu. Nawet nie musimy jeździć do biura, aby odbierać listy. Można z pomocy pracownika skorzystać, który zeskanuje naszą korespondencję i następnie prześle ją mailem. Jest to rozwiązanie wręcz znakomite również dla osób, które podróżuję w pracy czy też odwrotnie – pracują będąc w podróży. Można być za granicą i to nawet przez wiele, wiele tygodni, a cały czas wiedzieć, co się w naszej firmie dzieje. Naprawdę jest to niebywale pomocne. Doceńmy to.

Co jak co, ale przekonamy się do biura wirtualnego. Tak naprawdę ma same zalety. Nie ma tutaj mowy o żadnych wadach. Wiedzmy o tym i korzystajmy z danych nam możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here