Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego

Ludzie podejmują się nauki języka niemieckiego z bardzo wielu różnych powodów. Umiejętność posługiwania się językiem niemieckim niewątpliwie wzbogaci zawodowe portfolio każdej osoby. Każdy dodatkowy certyfikat językowy zwykle wiąże się z podwyżką pensji. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto uczyć się języka niemieckiego.

Język niemiecki – język Europejczyków

Językiem niemieckim posługuje się dziś około 125 milionów ludzi. Oznacza to, że niemal co czwarta osoba żyjąca w Europie, posługuje się tym językiem. Język niemiecki jest językiem urzędowym nie tylko w Niemczech i Austrii, ale także w wielu innych krajach takich jak Belgia, Szwajcaria czy Luksemburg.

W parlamencie Unii Europejskiej język niemiecki jest najczęściej używanym językiem wśród europosłów. Oprócz tego, język niemiecki wraz z językiem francuskim i angielskim, stanowi jeden z urzędowych języków Unii Europejskiej.

Drzwi do kariery – studia i praca za granicą

Nie jest żadną tajemnicą, że szkoły i uczelnie wyższe na zachodzie Europy mogą pochwalić się znacznie wyższym poziomem nauczania, niż nasze rodzime placówki. Oczywiście wiele uniwersytetów w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii prowadzi zajęcia także w języku angielski. Są one jednak zazwyczaj odpłatne. Dlatego też warto zacząć naukę języka niemieckiego już od najmłodszych lat.

Nauka języka niemieckiego niesie za sobą nie tylko możliwość uczenia się na jednym z zachodnich uniwersytetów, ale także możliwość pracy w międzynarodowym zespole. Aby język niemiecki stał się przydatny w pracy, wcale nie trzeba wyjeżdżać z kraju. Polska współpracuje z krajami niemieckojęzycznymi na wielu różnych płaszczyznach, dlatego też każda większa firma doceni pracownika, który posługuje się językiem swoich biznesowych partnerów.

Kultura, sztuka i…nowe znajomości

Nauka języka niemieckiego jest świetnym pomysłem w przypadku osób, które są wyjątkowo wrażliwe na wielką sztukę. Niemieccy muzycy, poeci, pisarze czy filozofowie zaliczani są do grona najwybitniejszych twórców Starego Kontynentu. Zatem, który z miłośników Goethego nie chciałby czytać dzieł mistrza w oryginale?

Przy okazji bywania w niemieckojęzycznych teatrach, kinach czy galeriach sztuki, łatwo nawiązać nowe znajomości, a umiejętność posługiwania się językiem niemieckim z pewnością nam to uprości. Na wielu natywnych użytkownikach tego języka z pewnością zrobi to duże wrażenie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/inwestycyjnawolnosc.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here