Praca marzeń

Młodzi ludzie, zaraz po szkole średniej, stoją przed ważnym wyborem, a mianowicie jakie studia wybrać lub też czy w ogóle dalej się kształcić. Nierzadko stoją oni przed tą trudną decyzją całkiem sami albowiem ich rodzice nie znają realiów dzisiejszego rynku, a ich porady mogą być bezużyteczne. Nie jest łatwo w tym wieku mieć gotową ścieżkę rozwoju i plan jej realizacji. Już po pierwszym roku studiów wielu adeptów porzuca obrane kierunki, gdyż jest im za ciężko lub okazuje się, że rozmijają się z powołaniem. Jeśli i ty znalazłeś się w tej grupie ludzi, podsuniemy ci parę pomysłów, a poniżej znajdziesz ciekawe kierunki studiów dla niezdecydowanych.

Nie zawsze się wie, co będzie się robiło za parę lat, a zwykle jest to raczej wielka niewiadoma. Co więcej ciężko sprecyzować który zawód da nam pieniądze i satysfakcje. Warto przemyśleć co jest teraz na topie lub sięgnąć do prognoz naukowych. W internecie znajdziemy wiele opracowań z trendami na najbliższe lata. Być może wśród nich odnajdziemy pracę marzeń. Nie da się jednak ukryć, że na czele wciąż królują zawody związane z programowaniem i automatyką. Na uczelniach wyższych, prywatnych jak i państwowych, odnajdziemy całą gamę kierunków związanych z powyższymi zawodami. Specjaliści są w stanie nas idealnie przygotować do ich wykonywania. Jeśli jednak mamy umysł humanisty będzie nam ciężko się odnaleźć w takich zawodach, albo przynajmniej będziemy mieli pod górkę w nauce. Rozważmy wówczas kierunki idealne dla umysłów humanistycznych. Na czele nie zmiennie przewodzi psychologia. W niektórych ośrodkach akademickich potrafi być po kilkunastu kandydatów na jedno miejsce. Nie bez powodu jest to tak oblegany kierunek. Można po nim wykonywać pracę psychologa, jak i modnego dziś coacha. Ponieważ czasy do życia są coraz trudniejsze dlatego gabinety psychologów pękają w szwach, a specjaliści maja pełne ręce roboty. Jeśli nie przeszkadza nam całodzienne słuchanie problemów innych osób możemy rozważyć powyższy kierunek studiów, gdyż pracy w zawodzie na pewno nam nie zabraknie. Po skończeniu psychologii będziemy również dobrze przygotowani do roli trenera, inaczej zwanego coachem. Nie każdy, kto ma problem osobisty, od razu chce korzystać z opieki psychologa w gabinecie. Niektórym wystarczy doradztwo i wskazanie odpowiedniej ścieżki życiowej, a tym właśnie zajmuje się trener Do wykonywania tego zawodu potrzebujemy wiedzy z zakresu psychologii psychiki ludzkiej, jak i dużej dozy cierpliwości. Potencjalni klienci są zwykle niecierpliwi i oczekują spektakularnych efektów w szybkim czasie. Do pracy z ludzi przygotują nas doskonale studia pedagogiczne o kierunkach trenerskich.

Gdy pasjonuje nas natomiast wszelkiego rodzaju aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie zastanówmy się nad studiami na akademii wychowania fizycznego. Możemy wybierać nie tylko w kierunkach nauczycielskich, ale także w trenerskich, czy zdrowego odżywiania. W dzisiejszych czasach nacisk na dietę i aktywność jest tak duży, jak nigdy wcześniej. Wielu klientów fitness klubów korzysta również z porad dietetyka, który potrafi mądrze dobrać dietę do sposobu życia. Klienci aktywni zawodowo nie chcą tracić czasu na rozmyślanie nad ilością spożywanych kalorii. Szukają gotowych i kompleksowych rozwiązań. Dobry dietetyk potrafi pomóc w odchudzaniu lub też nabraniu masy. Jest to bardzo popularny obecnie zawód i większość uczelni wyższych posiada kierunki przygotowujące do jego wykonywania.

Inna dziedziną życia która świętuje swój renesans jest grafika komputerowa. Jeśli masz umysł ścisły i do tego cechuje cię bogata wyobraźnia będzie to idealny dla ciebie zawód. Niestety kierunki studiów z nim związane są jednymi z bardziej obleganych. Nie wystarczy znać programy komputerowe, trzeba również wykazać się kreatywnością. Wielu młodych ludzi decyduje się na takie studia, gdyż łączą one prace związaną z komputerami z praca artystyczną.
Mimo iż trudno się zdecydować na konkretny kierunek studiów, warto jednak przyłożyć się do tego wyboru aby nie żałować zmarnowanych lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here