Oszczędzanie na emeryturę.

Coraz więcej z nas zadaje sobie pytanie o to jak oszczędzać na emeryturę? Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ emerytury nie zawsze są wysokie i starcza nam na wygodne oraz beztroskie życie. Warto zatem odkładać pewne sumy pieniędzy – w taki sposób, aby na emeryturze można było podreperować skromny budżet dodatkowym zastrzykiem gotówki lub też korzystać z zapasowych środków opłacając wczasy lub też chcąc sobie kupić coś droższego – na przykład nowe auto bądź też komputer, smartfon , tablet czy rower lub inny gadżet.
Jak oszczędzać na emeryturę? Odpowiedzi na to pytanie – zadawane przez coraz większą liczbę osób szukać możemy także na popularnych blogach oraz forach internetowych z poradami odnośnie efektywnego oszczędzania. Bardzo dobrym sposobem na to jak oszczędzać na emeryturę jest założenie sobie konta oszczędnościowego lub lokaty – na które to możemy wpłacać wolne sumy pieniędzy oraz liczyć na narastające co miesiąc odsetki. Odsetki zwykle zależą od tego ile już zgromadziliśmy pieniędzy na naszym koncie oszczędnościowym lub lokacie jednak zwykle jest to około kilku procent w skali całego roku.
Innym doskonałym sposobem na to jak oszczędzać na emeryturę jest inwestowanie pieniędzy w nieruchomości – na przykład zakup mieszkania w okazyjnej cenie – w miejscu cieszącym się dobrą lokalizacją oraz znajdujące się w pobliżu uczelni lub też firm typu korporacja zatrudniających duże liczby ludzi. W ten sposób mamy niemal pewność, że nasze mieszkanie będzie cały czas wynajęte przez studentów lub też młode pracujące osoby – a my będziemy co miesiąc inkasować stały czynsz z tytułu wynajmu lokalu mieszkalnego. Jest to wręcz idealny sposób na to jak oszczędzać na emeryturę oraz jak oszczędzać w ogóle. Nawet będąc już na emeryturze i stale wynajmując mieszkaniu lub też dom czy innego rodzaju lokal użytkowy mamy gwarancję stałej sumy gotówki otrzymywanej co miesiąc. Emerytura to czas, o którym wielu z nas myśli z wielkim utęsknieniem oraz rozmarzeniem – z jednej strony chcielibyśmy już mieć wolne i cieszyć się czasem z rodzinna oraz poświęcić się swoim hobby i zainteresowaniom, na przykład oddać się pasji podróżowania lub czytania książek. To także doskonały moment na nadrabianie zaległości w kontaktach towarzyskich oraz spotkaniach z kulturą, do których najczęściej mamy okazję poprzez wyjścia do teatru, kina lub opery. W tym czasie także możemy o wiele bardziej cieszyć się swoimi najbliższymi – partnerem lub partnerką w postaci męża czy też małżonki, dziećmi oraz wnukami. Jest to także bardzo dobry czas dla singli, którzy do tej pory ogromnie zapracowani swoją etatową pracą i nadgodzinami – wizję wielkiej i romantycznej miłości spychali na dalszy tor i tym sposobem zastała ich emerytura. Na emeryturze będzie im o wiele łatwiej spotkać kogoś odpowiedniego dla siebie – z kim razem wreszcie będą mogli dzielić swoje życie. Samotność bowiem bywa męcząc i smutna – o wiele lepiej jest móc dzielić z kimś bliskim zarówno dobre chwile jak i wszelkie troski. Z drugiej jednak strony chociaż emerytura kojarzy nam się z odpoczynkiem, spokojem, podróżami i towarzyską sielanką to jednak nierozerwalnie łączy się ona w wiekiem, który nieuchronnie przybliża nas do starości – z tego też powodu niektóre osoby starają się o niej wcale nie myśleć. Nie myśląc jednak o emeryturze , czasem popełniają oni jeden – podstawowy błąd – nie troszczą się oni także o to jak będzie wyglądała ich przyszłość oraz nie zaprzątają sobie głowy kwestiami typu jak oszczędzać na emeryturę.
W ten sposób kiedy już zastaje ich magiczna granica wieku – wynosząca u kobiet sześćdziesiąt – a u mężczyzn sześćdziesiąt pięć lat budzą się oni z letargu jako emeryci – z dość niskim comiesięcznym świadczeniem, które w większości uzależnione jest od wysokości składki jaka była przez nich odprowadzana na ubezpieczenie emerytalne oraz bez oszczędności i pomysłu na to jak oszczędzać na emeryturę. Tym sposobem może się okazać, że okres życia jakim jest emerytura będą oni musieli spędzić bardzo skromnie – a chcąc kupić sobie coś ekstra – będą musieli dorabiać do emerytury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here