Własny biznes w małym mieście

Mieszkanie w małym mieście na swoje wady i zalety. Chcąc założyć własny biznes w niewielkiej miejscowości należy liczyć się z jej charakterem. W małym mieście nie znajdziemy dużej konkurencji, ale jednocześnie może okazać się, że również i zainteresowanie mieszkańców naszymi usługami będzie niezbyt duże. Przed założeniem działalności należy dokładnie zanalizować rynek i dokonać analizy SWOT, uwzględniającej słabe i mocne strony oraz szanse i zagrożenia dla naszego biznesu. Warto rozejrzeć się dookoła i ustalić, jakich usług brakuje w mieście – czego chcieliby mieszkańcy i za czym muszą jeździć do większych miast, czego nie mogą dostać na miejscu i czego najbardziej potrzebują. Warto też zainteresować się biznesami, które nie wypaliły w tej okolicy – co było tego przyczyną?
Pomysł na własny biznes w małym mieście – a może sklep? I nie chodzi tu o sklep spożywczy, który znajdziemy we właściwie każdej wiosce, a coś z innym asortymentem. Może być to salon sukien ślubnych, antykwariat, sklep z wyposażeniem dla rowerzystów, sklep wędkarski (i ze sprzętem do sportów wodnych), sklep artystyczny, sklep zoologiczny i z akcesoriami dla zwierząt, sklep oferujący rękodzieło, sklep muzyczny, albo sklep z odzieżą używaną – tych ostatnich jest wiele, ale cieszą się dużą popularnością.
Możemy spróbować swoich sił w rozrywce, gdyż takich miejsc w wielu mniejszych miastach często brakuje. Wynajem quadów czy gokartów to jedna z propozycji. Rodzice ucieszą się z warsztatów plastyczno-muzycznych dla dzieci, starsi docenią escape room. Z pewnością znaleźliby się też tacy, których zainteresuje zumba czy inne tańce albo aerobik. Można też otworzyć bar – tu wymagane będą koncesje na alkohol, ale kręgle czy bilard przyciągną ludzi. To samo tyczy się klubu tanecznego, salonu gier, siłowni.
Ciekawym pomysłem na biznes okazać się może profesjonalna organizacja wesel i przyjęć albo projektowanie wnętrz i ogrodów bądź salon piękności dla psów i kotów.
Jeśli nasza miejscowość jest znana z powodów turystycznych, warto to wykorzystać i otworzyć sklepik z pamiątkami, hostel, pensjonat albo wypożyczalnię sprzętu. Również otworzenie kempingu czy pola namiotowego może okazać się sukcesem. Na wsi ceniona jest też agroturystyka albo biznes survivalowy – miłośników przetrwania można zaprosić na tor przeszkód albo na warsztaty budowania szałasów, samodzielnego przygotowywania posiłków pod gołym niebem, rozpoznawania jadalnych roślin i grzybów i tak dalej.
Miasto, w którym transport publiczny pozostawia wiele do życzenia lub nie ma go wcale, będzie dobrym miejscem dla usług taksówkarskich, wypożyczalni rowerów albo usług przeprowadzkowych. W rejonach, gdzie zarobki są dość niskie, popularnością cieszyć się będzie „chińczyk” czy inny sklep z tanimi rzeczami „wszystko po pięć złotych”.
Kursy również przyciągają ludzi. Kurs obsługi komputera dla starszych osób, kursy kulinarne, warsztaty DJ-skie dla młodzieży – jeśli w miejscowości nic się nie dzieje, część osób przyjdzie nawet z nudów i może zostanie stałym klientem.
Jeśli żyjemy blisko natury, możemy zająć się wytwarzaniem produktów ekologicznych. Wlicza się w to sprzedaż warzyw i owoców wolnych od substancji chemicznych, a także przetwory z nich. Również miód z własnej pasieki można zacząć sprzedawać, nie mówiąc już o jajkach od kur żyjących na wolnym wybiegu i mleku od własnych krów.
W małym mieście sprawdzi się również firma budowlana, w szczególności taka, która potrafi zająć się też budynkami gospodarczymi. Także dobry fryzjer jest zawsze mile widziany – a w połączeniu z mobilnością, czyli świadczeniem usług w domu klienta, może okazać się hitem. Na terenach wiejskich można otworzyć park linowy z trasami o różnej wysokości – od bardzo niskich dla dzieci, aż po te zawieszone dziesięć metrów nad ziemią, specjalnie dla doświadczonych. Ciekawym biznesem może być również prowadzenie minizoo, wyplatanie z wikliny albo hodowla ryb (karpi) w stawach – te ostatnie przynosić będą zyski szczególnie przed świętami Bożego Narodzenia.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/inwestycyjnawolnosc.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here