Praca programisty

Jesteśmy różni, dlatego i różne są nasze marzenia, ale przynajmniej część z nich na pewno jest związana z naszym życiem zawodowym. Chcemy od razu tak je sobie ułożyć, by było dla nas satysfakcjonujące, ale przede wszystkim by zapewniało nam zarobki pozwalające na wiedzenie przyjemnego, normalnego i bezproblemowego życia. Bo brak pieniędzy zawsze skutkuje większymi trudnościami. Jeśli kiedykolwiek mieliśmy w swoim życiu taki „gorszy okres”, na pewno dobrze pamiętamy, jak bolesne było rozliczanie się z każdej złotówki i jak męczące stawały się nawet codzienne zakupy spożywcze, na których musieliśmy szukać promocji i korzystać z rabatów, byleby tylko trochę zaoszczędzić i spokojnie opłacić comiesięczne rachunki. Programista cnc zarobki wyglądają natomiast tak imponująco, iż mogą nas skłonić do pójścia tą drogą, czyli rozwinięcia się w branży IT powiązanej ściśle z informatyką. Oczywiście nie możemy wybierać dla siebie takiego zawodu, jeśli od urodzenia jesteśmy raczej humanistami i znacznie lepiej czujemy się w samym pisaniu, aniżeli w typowych sprawach komputerowych. Jeżeli jednak to właśnie informatyka i matematyka były naszymi ulubionymi przedmiotami szkolnymi, a dziedziny ścisłe uznajemy za swoją najmocniejszą stronę, najprawdopodobniej zostanie programistą wyjdzie nam tylko na dobre. Na jakie zarobki możemy więc liczyć, jeśli już rozpoczniemy pracę na takim stanowisku? Jakie kwoty rzeczywiście będziemy osiągać i czy naprawdę zapewnią nam one to wszystko, o czym teraz marzymy?

Mimo iż ludzie mieszkający i żyjący na co dzień w Polsce przywykli do narzekania na swoje niskie zarobki, w przypadku programistów są one jednak dość wysokie i tym samym naprawdę satysfakcjonujące. Zajmując się więc taką dziedziną, nasze zarobki najprawdopodobniej wyniosą przynajmniej trzy tysiące złotych netto. Taką pensję w naszym kraju otrzymuje 25% programistów, więc już teraz możemy liczyć na to, że będzie ona nieco wyższa. Przeważnie osiąga bowiem wartość ok. czterech tysięcy pięciuset złotych. Za tą kwotę da się już spokojnie i normalnie przeżyć – nie trzeba o nic się martwić, bez trudu można uzyskać kredyt na dom lub mieszkanie, aby z reszty kwoty spełniać swoje zachcianki, podróżować lub przynajmniej nie martwić się na standardowych zakupach. A jeśli uda nam się tak pokierować swoją karierą zawodową, że dojdziemy do tych najwyższych zarobków programistów, każdego miesiąca otrzymamy ponad sześć tysięcy złotych i to na rękę. Oczywiście w każdym z tych przypadków zawsze możemy sami wpłynąć na wysokość swojej pensji. Zależeć będzie ona m.in. od naszego doświadczenia i stażu pracy, a także od tego, w jakim miejscu się zatrudnimy i w jakim mieście będziemy pracować.

Pamiętajmy jednak, że nie każda praca jest dobra dla każdego. Walka o równouprawnienie zaczęła już przynosić pierwsze owoce, ale jednak wciąż istnieje takie przekonanie w naszym kraju, że programistami najczęściej są mężczyźni. Sami na pewno też tak sądzimy i jest w tym sporo prawdy. Jedynie 14% wszystkich programistów to kobiety, a cała reszta to jednak mężczyźni. Nawet jeśli należymy do tej pierwszej grupy społeczeństwa i przez to czujemy, że mamy mniejsze szanse od przedstawicieli płci męskiej, nie możemy tego wszystkie tak traktować. Róbmy to, na co mamy ochotę – niezależnie od swoje płci. Programista cnc zarobki zdecydowanie są tego warte, zwłaszcza że spokojnie możemy doliczyć do nich inne korzyści finansowe. Osoby zajmujące stanowisko programisty dość często mogą bowiem liczyć na prywatną opiekę medyczną. A sami dobrze wiemy, jak wygląda opieka państwowa w naszym kraju. Najprawdopodobniej teraz z niej korzystamy i gdy tylko musimy odwiedzić przychodnię zdrowia, od razu dostajemy białej gorączki, wiedząc, że nawet jeśli umówiliśmy się na konkretną godzinę, i tak będziemy musieli czekać na wizytę w gabinecie. Prywatna opieka medyczna pozwoli nam znacznie lepiej zadbać o nasze zdrowie. Jest to natomiast tylko jedna z licznych korzyści wynikających z wykonywania zawodu programisty cnc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here