finanse

Warren Buffett jest to najsłynniejszy inwestor w historii. Co roku wysyła on swoim akcjonariuszom list z finansowymi wskazówkami. Przedstawiamy porady finansowe, jakimi się dzieli. Dla wielu osób może by to być bezcenne lekcje, dzięki którym osiągną znaczny sukces. 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/porady-finansowe-warrena-buffetta/

Porady finansowe Warrnena Buffetta

„Szukaj film, które inwestują z zyski w swój wzrost”

Inwestor radzi, aby szukać takich firm, które wpłacają akcjonariuszom dywidendę. Z tego wszystkiego najbardziej docenia on reinwestowanie zysków w imię zwrotu. Informuję 10 najlepszych film Berkshire Hathaway, takich jak Apple, Coca-Cola, American Express, i wiele innych zatrzymało oraz reinwestowany o ponad 2 razy więcej pieniędzy niż wpłaciło w dywidendzie.

„Nie inwestuj w firmy, które są skomplikowane do takiego stopnia, że ich nie rozumiesz”

Inwestor zszokowało wiele osób kupując za 2016 roku akcji Apple Wartą ponad 1 miliardów dolarów. Miliarder wielokrotnie powtarzał to, że ma zbyt małą wiedzę o firmach informatycznych, żeby w nie inwestować. Okazało się, że za inwestycją w Steva Jobsa stał były menadżer. Sam inwestor jednak odradza inwestowania biznes, o którym nie można się wypowiedzieć.

„Inwestuj w mało seksowny firmy, które robią produkty potrzebne ludziom”

Miliarder zwraca uwagę, że należy wkładać pieniądze w trudnej firmy, które z pozoru długo będą istniały, a unikać w rewolucyjne przedsięwzięcia, bez względu na zwrot, których się spodziewasz. To właśnie dlatego Berkshire jest znacznym udziałowcem między innymi w firmie coca-cola, która działa już przeszło 100 lat na rynku, a wciąż cieszy się sukcesem.

„Wykupowanie akcji, to najlepsze wykorzystanie gotówki”

Inwestor preferuję skupowanie własnych akcji przez firmę. To właśnie pokazuje że inwestor sprzeciwia się założeniu, że nadwyżki pieniędzy najlepiej jest przeznaczyć na ulepszenie produktu lub badania. Wykup jednak jest uzasadniony kiedy ceny akcji są po prostu zbliżone. Buffett nie zgadza się z przeprowadzaniem, czyli kupowanie akcji w równej bądź wyższej cenie.

Zobacz też: https://batfinanse.pl/motywacja-do-pracy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here