Jak wybrać dobre konto osobiste?

Wszyscy musimy przechowywać gdzieś swoje pieniądze. Wolimy raczej nie trzymać ich w portfelu lub, jak to robiono dawniej, chować ich pod łóżko bądź do skarpety, gdyż nie jest to dla nich zbyt bezpieczne miejsce – ryzykujemy tym, że ktoś włamie się do naszego domu lub mieszkania i odnajdzie „sprytnie” ukrytą sumkę. Nikt o zdrowym rozumie nie trzymałby zresztą większej gotówki w domu. O ile chodziłoby o kilkaset złotych, spokojnie umieścilibyśmy je w portfelu, ale kilkukrotnie wyższe kwoty wolimy jednak umieszczać na swoich kontach bankowych. Jest to dla nas zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Konto osobiste ranking pokazuje nam natomiast, jaka opcja byłaby dla nas najlepsza i najkorzystniejsza. Możemy też w nieco inny sposób przeanalizować sobie wartość różnych rodzajów kont osobistych, by ostatecznie przechowywać pieniądze na jednym z tych najlepszych i tym samym najbezpieczniejszych. Jakie konto rzeczywiście więc okaże się dla nas dobre? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli dopiero teraz zaczynamy go szukać? Po przeczytaniu tego tekstu sami zdołamy odpowiedzieć sobie na te dwa bardzo ważne pytania. Efektem tego będzie wybór świetnego konta osobistego, na którym od tej pory już zawsze będziemy umieszczać zarobione pieniądze.

Zawsze, gdy musimy się na coś zdecydować, a do wyboru mamy przynajmniej kilka różnorodnych opcji, w pierwszej kolejności zajmujemy się wyznaczeniem swoich indywidualnych potrzeb. Nie inaczej powinniśmy postąpić w przypadku wybierania konta osobistego. Zastanówmy się więc przez chwilę, jakie są nasze oczekiwania wobec nieco. Ustalmy swoje potrzeby i obiektywnie je oceńmy, pamiętając o tym, że żadne konto osobiste im wszystkim nie zdoła sprostać. Oczywiście reklamy promujące propozycje najsłynniejszych banków twierdzą zupełnie coś innego. Mówią nam o tym, że jeśli w tym jednym banku zdecydujemy się założyć swoje konto, zrobimy to zupełnie za darmo i nie będą na nas czekać żadne dodatkowe opłaty. A niestety mija się to z prawdą. Nie ma (przynajmniej na razie) takiego konta osobistego na polskim rynku, za które nic nie musielibyśmy płacić. Możemy jednak, poprzez wybór optymalnej opcji, ograniczyć opłaty ponoszone na utrzymanie takiego konta. A na zaoszczędzeniu chociażby tych paru złotych na pewno nam zależy. Nie lubimy przecież pozbywać się swojego majątku, zwłaszcza gdy jesteśmy w stanie tego uniknąć.

Zanim jeszcze spojrzymy na konto osobiste ranking i przyjrzymy się kontom polecanym najczęściej przez innych klientów, zobaczmy, jakie oferują nam one usługi. Większość z nich będzie się powtarzać. Niektóre są bowiem tak typowe i niezbędnie potrzebne, że w żadnym koncie nie może ich zabraknąć. Niezależnie więc od tego, w jakim banku je sobie założymy, zawsze będziemy mogli wyciągać gotówkę z bankomatów, wykonywać przelewy za rachunki czy mieszkanie oraz płacić swoją kartą (np. zbliżeniowo, jeśli na taką opcję się zdecydujemy). Czasem jednak do tych zupełnie podstawowych usług dochodzą jeszcze kolejne i to znacznie ciekawsze. Niektóre z nich zdecydowanie przydają się w dzisiejszych czasach, a przykładem takiej usługi jest dostęp do konta w różnych miejscach. Obecnie możemy przecież korzystać z niego i w sposób tradycyjny (czyli w stacjonarnych oddziałach naszych banków), i przez Internet, i przez linię telefoniczną. Dużo szybciej załatwiamy więc różne sprawy i nie musimy nawet opuszczać swojego domu, aby zapłacić za prąd lub przelać pieniądze swojemu koledze z pracy. Wszystko robimy błyskawicznie. Internet daje nam właśnie taką możliwość.

Jeżeli jednak po przyjrzeniu się swoim potrzebom i ustaleniu własnych priorytetów dalej nie jesteśmy w pełni przekonani, który bank wyszedłby do nas z najciekawszą propozycją, spróbujmy jeszcze znaleźć przez Internet konto osobiste ranking. Przeanalizujmy go bardzo dokładnie i rzetelnie. Spójrzmy najpierw na konta bankowe znajdujące się na samym szczycie listy, by dopiero potem przejść do tych w teorii „najgorszych” i dowiedzieć się, co takiego jest w nich złego. Taka analiza ułatwi nam wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here