Tanie biuro w Krakowie. Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Kraków uznawany jest powszechnie za drogie miasto, jednak za wynajem biura dla swojej firmy nie trzeba płacić tu fortuny!

Większość firm decyduje się na wynajęcie biura do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Biuro stanowi wówczas przestrzeń realizacji obowiązków, dlatego też powinno ono odpowiadać zapotrzebowaniu pracowników i właściciela firmy.

Najczęściej głównym czynnikiem branym po uwagę przy wynajmie biura dla firmy jest wysokość czynszu. Z drugiej jednak strony najtańsze biuro nie zawsze zapewnia optymalne warunki do pracy. Jak zatem wybrać tanie i dobre biuro w położone w Krakowie?

Ceny wynajmu biur w Krakowie – już od 25 złotych za metr kwadratowy

Kraków to miasto o dość wysokich cenach nieruchomości, zarówno w przypadku sprzedaży, jak i wynajmu. Dotyczy to zarówno rynku mieszkaniowego, jak również komercyjnego, w tym między innymi przestrzeni biurowych.

Warto jednak wskazać, że wynajem biura w Krakowie wcale nie musi być związany ze sporym wydatkiem. Aktualnie w stolicy Małopolski do dyspozycji przedsiębiorców jest ponad 1,5 tysiąca różnych lokali biurowych na wynajem, co przekłada się nie tylko na łatwiejszy wybór, ale również na większą konkurencyjność cenową.

Ceny wynajmu biur w Krakowie rozpoczynają się już od około 25 złotych netto za jeden metr kwadratowy za miesiąc. Tyle zapłacimy za wynajem przestrzeni w biurach urządzonych w starszych kamienicach czy też na obrzeżach miasta. Ceny rosną z kolei w przypadku centrum, gdzie mogą one dochodzić nawet do ponad 100 złotych netto za jeden metr kwadratowy za miesiąc.

Średnio za wynajem biura w Krakowie trzeba zapłacić od około 40 do 60 złotych netto za jeden metr kwadratowy. To tych kosztów należy dodać również inne opłaty, w tym między innymi opłaty eksploatacyjne oraz opłaty za media rozliczane według wskazań liczników.

Jak nie przepłacić za biuro na wynajem w Krakowie?

Przedsiębiorcy, którzy nie chcieliby przeznaczać na wynajem biura w Krakowie zbyt wysokiej sumy, mogą zmniejszyć swoje obciążenie finansowe na wiele sposobów. Na co warto się zdecydować, aby wynajem biura nie był zbyt kosztowny, a przy tym przestrzeń zapewniała wówczas optymalne warunki do pracy?

Głównym czynnikiem kształtującym ceny biur w każdym mieście w Polsce jest lokalizacja, dlatego też najprostszym sposobem na zmniejszenie kosztów będzie wynajęcie biura poza centrum. Nie oznacza to jednak, że jego położenie musi być mało prestiżowe czy też musi wiązać się z gorszym dojazdem.

Również niższe koszty można uzyskać przez zmniejszenie powierzchni biura, które będzie firmie potrzebne. Wielu przedsiębiorców wybiera większe biura, które są bardziej prestiżowe, ale nie wykorzystuje w pełni dostępnej przestrzeni.

Dodatkowo, korzystnym rozwiązaniem może być wybór biura oferującego przestrzeń typu open space, która także pozwala na wydzielenie osobnych stanowisk w postaci biurek odgrodzonych specjalnymi przegrodami. Brak ścian w biurach typu open space pozwala na dodatkową oszczędność powierzchni, a w konsekwencji na wybór mniejszego i tańszego lokalu.

Warto zwrócić również uwagę na kwestie związane z utrzymaniem biura, w tym między innymi koszty jego ogrzewania. Nieocieplone biuro zasilane prądem elektrycznym może być bardzo kosztowne w eksploatacji w okresie zimowym!

CHB 14 – sprawdź już teraz nowe biura na wynajem w Krakowie!

Szukasz niedrogiego, a przy tym nowoczesnego i prestiżowego biura w Krakowie? W takim przypadku zapoznaj się już teraz z inwestycją CHB 14!

Biurowiec CHB 14 zlokalizowany jest przy ulicy Christo Botewa 14 z dogodnym dojazdem z centrum miasta oraz ze strony autostrady A4. To doskonała lokalizacja dla każdego biznesu! Biuro oferuje szeroką gamę lokali, których łączna przestrzeń to ponad 4,5 tysiąca metrów kwadratowych. Biurowiec oferuje wysoki standard wykończenia, dysponuje własnym parkingiem dla samochodów oraz dla rowerzystów. Wykorzystuje także energooszczędne rozwiązania.

Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z ofertą wynajmu biur w biurowcu CHB 14 w Krakowie pod adresem: https://www.chb14.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here