Kredyt dla zadłużonych

Osoby, które posiadają długi, z pewnością wiedzą jak trudne może się dla nich okazać zaciągnięcie kredytu. Będąc na liście dłużników i mając negatywne wpisy w BIK, większość instytucji może odmówić Ci udzielenia kredytu ze względu na zbyt duże ryzyko z tym związane. Trudna sytuacja finansowa dłużnika może być spowodowana wieloma rzeczami m.in.: utratą pracy, chorobą czy też nieodpowiedzialnym zaciąganiem coraz to nowszych kredytów i pożyczek. Nie ważne jednak z jakiego powodu popadłeś w długi, musisz wiedzieć, że istnieje kilka sposobów na to, aby z nich wyjść. Jednym z rozwiązań są kredyty dla zadłużonych. Czym on jest i gdzie można go otrzymać? Podpowiadamy.

Gdzie szukać kredytu dla zadłużonych?

Osoby, które mają długi, mogą mieć problem z tym, aby otrzymać kredyt w tradycyjnym banku. Wiąże się to z tym, że jest to dla nich ze zbyt duże ryzyko. Podczas oceny kredytowej stosują się one do rekomendacji KNF, które bardzo dokładnie określają zdolność kredytową klienta. Jeśli będzie ona zbyt niska, to bank nie będzie mógł pożyczyć Ci pieniędzy. Prócz tego ważne są też przychody, a konkretnie ich źródło oraz wysokość. Banki najchętniej udzielają kredytów osobom, które posiadają umowę o pracę na czas nieokreślony. Według nich gwarantuje, to największą stabilność zatrudnienia.

Jeśli mam małe szanse na to, aby dostać kredyt w banku mając długi, to gdzie szukać pomocy? W takiej sytuacji warto skierować się do sektora pozabankowego, a konkretnie do firm pożyczkowych, które kierują się nieco innymi zasadami podczas udzielania pieniędzy niż tradycyjne banki. Pracownicy takich miejsc są skłonni udzielić pożyczki nawet osobom, które znajdują się w bazie dłużników i mają negatywną ocenę w BIK. Ocena zdolności kredytowej w takim miejscu jest dość elastyczna i nie aż tak dokładna, jak w banku. Kredyt dla zadłużonych https://habzafinanse.com.pl/trudne-kredyty-dla-zadluzonych/ jest więc trudny do uzyskania samodzielnie jednak już pożyczka, jest bardziej dostępna dla dłużników.

Zdolność kredytowa

Na ocenę zdolności kredytowej składa się wiele czynników i jest to m.in.: wiek, wykształcenie, stan cywilny, wykonywany zawód, dochody, liczba osób na utrzymaniu oraz aktualne zobowiązania. Jeśli suma wydatków i zobowiązań jest bardzo zbliżona do sumy przychodów, to Twoja zdolność kredytowa w banku nie wypadnie najlepiej. Może Ci się udać, uzyskać niewielki kredyt gotówkowy i to jeszcze pod warunkiem, że w bazach dłużników nie ma żadnych informacji na Twój temat.

Prywatne firmy pożyczkowe podczas oceny zdolności kredytowej „przymykają oko” na wiele rzeczy. Tak jak już wspomnieliśmy, w takim miejscu pieniądze może uzyskać nawet osoba, która ma długi. Co prawda nie są to zazwyczaj wysokie kwoty, ale dla wielu osób mogą okazać się niezbędne, aby poprawić płynność finansową.

Jaki produkt finansowy powinien wybrać dłużnik?

Jeśli jest już za późno na konsolidacje w banku, to pomocna może być pożyczka dla zadłużonych bez BIK. Istnieją także produkty finansowe, które mają za zadanie pomóc osobom z zajęciem komorniczym. Wystarczy dobrze poszukać, aby znaleźć tego typu oferty. Pomocne mogą być rankingi i porównywarki internetowe. Bez wychodzenia z domu porównasz ze sobą oferty z różnych miejsc i będziesz mógł wybrać dla siebie tę najlepszą.

Obecnie za pośrednictwem internetu możesz nawet zaciągnąć nowe zobowiązanie bez konieczności wizyty w placówce firmy pożyczkowej. To duże udogodnienie dla osób, które nie lubią stać w kolejkach i odwiedzać po kolei różnych firm zajmujących się udzielaniem pożyczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here