Jak wybrać najlepsze środki ochrony roślin?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo środków ochrony roślin. Nie wszystkie jednak rozwiążą problem, z którym się zmagamy, dlatego warto decydować się na sprawdzone metody i marki. Choroby wywołane przez grzyby powinny zostać zwalczone grzybobójczymi preparatami. Te jednak nie podołają chorobom o innym podłożu. Przed wyborem środków chemicznych należy rozważyć ekologiczną alternatywę, czyli metody naturalne.

Gdzie kupować potrzebne środki?

Zakupy najlepiej zrobić w sklepie ogrodniczym, ponieważ wykwalifikowany personel dobierze właściwy środek do nakreślonego przez klienta problemu. Jeżeli jednak ktoś preferuje zakupy online, dobrym rozwiązaniem okaże się strona internetowa syngenta.pl, która oferuje nie tylko szeroką ofertę nasion i kwiatów, ale również substancje niezbędne do uprawy, pielęgnacji oraz ochrony roślin. Absolutnie nie powinno się kupować środków na wszelkiego rodzaju targach i bazarach ani po zaniżonej cenie. Może ona świadczyć o tym, że substancja została podrobiona.

Na co należy uważać przy stosowaniu środków ochrony roślin?

Zdecydowana większość środków jest szkodliwa dla człowieka, dlatego niezależnie od wyboru, należy zachować czujność i ostrożność w kontakcie z nimi. Ze względu na swój niekorzystny wpływ na zdrowie i życie organizmów żywych, przechowywane są w szczelnie zamkniętych opakowaniach w specjalnych gablotach. Na etykiecie znajdują się piktogramy, które ostrzegają o niebezpieczeństwie toksycznego środka. Niewłaściwe użycie może skończyć się nie tylko podrażnieniem skóry bądź oczu, ale również zatruciem pokarmowym i problemami z oddychaniem, a w konsekwencji nawet śmiercią. Nie pozostawiaj środków w pobliżu dzieci, zwierząt i jedzenia!

Jak postępować ze środkiem ochrony roślin?

Pierwszym krokiem jest zdiagnozowanie choroby lub szkodnika w celu dopasowania właściwego preparatu. Pomoże w tym syngenta.pl. Kolejny etap to przeczytanie instrukcji przed zastosowaniem środka. Nie powinno się przekraczać zalecanej dawki, dlatego do odmierzenia dokładnej ilości należy wykorzystać miarkę z podziałką. Zawsze zachowuj bezpieczeństwo! Przede wszystkim załóż rękawice, a jeśli środek służy do rozpylania –  konieczne są również okulary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here