Co musisz wiedzieć o kredycie na samochód

Chcesz kupić samochód używany, ale brakuje ci środków finansowych? Weź kredyt na samochód używany i jak najszybciej zrealizuj swoje motoryzacyjne marzenia!

Kredyt na samochód używany

Kupno samochodu to za każdym razem ważne wydarzenie. Nie każdy jednak decyduje się na nabycie pojazdu prosto z taśmy produkcyjnej, zresztą w Polsce rynek samochodów używanych jest bardzo popularny. Szacuje się, że większość właścicieli pojazdów co najmniej kilka razy kupiło już samochód używany. Niestety, jak to bywa w przypadku tak dużych transakcji, nie zawsze możliwe jest samodzielne i pełne finansowanie zakupu. Doskonałym rozwiązaniem jest wtedy skorzystanie z dostępnych możliwości oferowanych przez instytucje finansowe, jak np. leasing, kredyt gotówkowy czy kredyt na samochód używany. Nie ma tu błędu – decydując się na kredyt na samochód, możesz nabyć także samochód używany.

Wybierając kredyt samochodowy, najprawdopodobniej będziesz musiał określić dokładny model pojazdu, jaki nabędziesz. Ponadto zazwyczaj bank będzie współwłaścicielem auta do czasu, aż w pełni spłacisz zaciągnięte zobowiązanie. Samochód stanie się również przedmiotem zastawu kredytu. Mimo to kredyt na samochód używany to rozwiązanie niebywale korzystne dla kredytobiorcy z co najmniej kilku powodów. Banki z reguły podchodzą bardzo liberalnie i łagodnie do ustalenia harmonogramu spłaty zobowiązania, a do tego oferują niskie oprocentowanie, co z kolei korzystnie wpływa na wysokość raty. Warto też zauważyć, że na wielkość raty wpływają takie elementy jak:

  • wiek pojazdu,
  • wartość pojazdu,
  • oprocentowanie kredytu,
  • wielkość wkładu własnego,
  • realne możliwości finansowe kredytobiorcy,
  • okres spłaty zobowiązania.

Ponadto na rzeczywiste koszty kredytu wpływa nie tylko oprocentowanie, ale także prowizja, ubezpieczenie oraz inne opłaty. Dlatego też do wyboru oferty kredytowej należy podejść w sposób odpowiedzialny.

Jak wybrać kredyt na samochód używany?

Nie jest to zadanie tak proste, jak mogłoby się wydawać, na szczęście można skorzystać z wielu źródeł w internecie, które mogą pomóc w podjęciu decyzji. Oczywiście nie należy traktować tego jako ostatecznego wyznacznika, a raczej swoistą pomoc. Aby poznać rzeczywiste warunki oferty kredytowej, najlepiej skontaktować się z wybraną placówką bankową.

Pierwszym krokiem jest określenie osobistych możliwości kredytowych, czyli wkładu własnego oraz maksymalnej możliwej wielkości raty do spłaty. Następnie warto odwiedzić kilka rodzajów stron www, takich jak:

  • wyszukiwarki kredytów na samochód – pozwalają na znalezienie różnych ofert kredytowych zgodnie z wybranymi filtrami,
  • porównywarki kredytów samochodowych – za ich pomocą zestawisz wybrane oferty kredytowe i porównasz ich poszczególne elementy,
  • rankingi kredytów samochodowych – to gotowe klasyfikacje ofert kredytowych, dzięki czemu sprawdzisz, które z nich są zdaniem ekspertów najlepsze,
  • kalkulatory kredytów na samochód – pozwalają one na oszacowanie wielkości raty kredytowej, należy w tym celu uzupełnić podstawowe informacje kredytowe.

Pamiętaj, aby przed wzięciem kredytu na samochód używany przyjrzeć się dokładnie co najmniej kilku ofertom – w ten sposób wybierzesz najlepszą pożyczkę. Kredyt na samochód używany to doskonały sposób na sfinansowanie zakupu pojazdu, z pewnością warto skorzystać z tego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here