Internet

Jesteś właścicielem firmy i zastanawiasz się jaki internet wybrać, aby był on odpowiedni dla twojej firmy? Ten krótki artykuł może Ci w tym pomóc. Po jego przeczytaniu uzyskasz skonsolidowane odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Jak wybrać tani i szybki internet dla firmy w Krakowie?

Rozważając to pytanie, warto zacząć od analizy jego znaczenia. Tani i szybki internet nie zawsze jest tym najlepszym. W rzeczywistości usługa kosztująca znacząco mniej niż jej średnia cena, może okazać się całkowitą stratą pieniędzy. Tani internet może być faktycznie szybki, ale tylko w godzinach nocnych, co w umowie znajdziemy drobnym druczkiem. Tani internet może również ulegać częstym awariom, utrudniającym sprawną prace naszej firmy. Wybierając więc najlepszego usługodawcę dostępnego na rynku, powinniśmy być czujni. Frazę „tani” warto zastąpić „najtańszym, który dostarcza najlepsze rozwiązania”. Oznacza to, że w poszukiwaniu odpowiedniego dostawcy warto znaleźć złoty środek balansujący pomiędzy ceną, a jakością dostarczanego internetu. Nie jest to wbrew pozorom takie trudne i zajmuje nie dłużej niż kilkanaście minut.

Internet Kraków ogólna jakość usług

Kraków to jedno z największych miast na terenie Polski, względem liczby ludności zajmuje zaszczytne drugie miejsce, wyprzedza go jedynie Warszawa. Tak duży rozmiar miast daje wiele możliwości. Poza bliskością instytucji kultury, czy też galerii handlowych umożliwia nam ono skorzystanie z najnowszych rozwiązań technologicznych jako pierwsi w masowych ilościach. Przykładami rozwiązań technologicznych popularnie dostępnych na terenie aglomeracji znaczącej wielkości są sieci światłowodowe oraz stacje 5g. O ile w przypadku internetu 5G, który jest stosunkowo nową technologią, a jego ceny nie są tak atrakcyjne, o tyle sieć światłowodowa jest z nami od dekad. Warto podjąć decyzje o skorzystaniu z jej możliwości, zwłaszcza że najpopularniejszy internet kablowy okazuje się być technologią przestarzałą. Jedną z ciekawszych i łatwo dostępnych usług wydaje się być internet światłowód kraków od ith.eu. Jeżeli zastanawiasz się czy możesz skorzystać z sieci światłowodowej, wystarczy byś się z nimi skontaktował, za pomocą ich strony, w formie mailowej lub telefonicznej.

Dlaczego internet światłowodowy to obecnie najlepsze rozwiązanie?

By udzielić wyczerpującej odpowiedzi na to pytanie warto poruszyć kilka kwestii. Pierwszą z nich jest przepustowość łącza będąca maksymalną prędkością z jaką mogą być przesyłane nasze dane. W jej skład wchodzi prędkość pobierania i wysyłania. Wartość maksymalna ograniczona jest przez budowę sieci i rodzaj pakietu który wybraliśmy. Największą przepustowość oferują nam obecnie usługi internetowe świadczone za pomocą sieci przewodów. Chodzi tutaj o sieć światłowodową oraz internet kablowy. Z pośród tych dwóch to internet światłowodowy okazuje się być tym lepszym. W przeciągu dekady na podium wysunąć się powinna sieć bezprzewodowa 6G, (tak, chodzi o 6 nie 5) nad którą obecnie pracuje rząd chiński. Jednak jak na razie sieci bezprzewodowe przegrywają batalie w tej kwestii, zwłaszcza że sieć 5G jest dopiero na początku ekspansji.

Drugim istotnym aspektem wskazującym na zwycięstwo sieci światłowodowej jest fakt, że jest ona znacząco bardziej odporna na wystąpienie awarii. Jest tak z uwagi na fakt, że sposób przesyłu danych za jej pośrednictwem jest znacznie bardziej odporny na działanie zjawisk pogodowych, a sama budowa jest dużo odporniejsza na uszkodzenia. Mechanizm działania ponad to sprawia, że przewody transmisyjne nie przegrzewają się, doprowadzając tym samym do nadtopienia oraz nie wytwarzają iskry mogącej spowodować pożar, jak w przypadku standardowego internetu kablowego. Jak widać w najważniejszych kwestiach przewaga internetu światłowodowego jest miażdżąca. W dużych miastach zdobywa on klientów swoją szybkością, niezawodnością i stosunkowo niską ceną jak na usługę o tak wysokiej jakości. Jeżeli do tej pory zastanawiałeś się czy twoja firma go potrzebuje, to po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz miał żadnych wątpliwości.

Źródło: https://ith.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here