Kredyt gotówkowy a umowa zlecenie. Jakie trzeba mieć dochody, żeby dostać kredyt gotówkowy?

W ciągu ostatnich lat przyjęło się przekonanie, że kredyty przyznawane są osobom posiadającym umowę o pracę na czas określony lub nieokreślony. Z tego względu niektórzy rezygnują ze złożenia wniosku, poprzestając na pożyczkach zawieranych na mniej korzystnych warunkach. A czy takie podejście jest uzasadnione? Nie. Wyjaśniamy dlaczego.

Czy dostanę kredyt na umowę zlecenie?

Na początku chcielibyśmy rozwiać wątpliwości, które pojawiają się przy pytaniu: czy dostanę kredyt na umowę zlecenie? Nasza odpowiedź brzmi: tak. Choć oczywiście muszą zostać spełnione jeszcze inne warunki, ale o tym za chwilę. Ważne jest, aby pamiętać, że kredyt gotówkowy na umowę zlecenie jest możliwy, sprawdź oferty banków na TotalMoney.pl, gdzie istnieje „przycisk” pozwalający na wysłanie od razu zapytania o konkretną ofertę. Dzięki temu doradca z banku do Ciebie oddzwoni i z nim ustalisz wszystkie szczegóły. W jednym miejscu porównasz różne kredyty, po czym dowiesz się, jakie masz szansę na uzyskanie pozytywnej decyzji.

Jak sprawdzić zdolność kredytową?

Wcześniej wspominaliśmy, że istnieje możliwość przyznania kredytu gotówkowego osobom, które pracują na podstawie umów cywilnoprawnych, trzeba jednak spełnić dodatkowe warunki. Teraz chcielibyśmy wyjaśnić, co mamy na myśli.

Musisz wiedzieć, że na zdolność kredytową składa się wiele czynników. Choć najważniejsze są te, związane ze źródłem i wysokością Twoich dochodów, to brane są jeszcze pod uwagę inne zobowiązania finansowe, sytuacja rodzinna czy historia kredytowa.

Twoja zdolność będzie wyższa, jeśli posiadasz umowę o pracę, jednak w przypadku jej braku, nie musisz od razu przekreślasz swoich szans na skorzystanie z atrakcyjnej oferty. Wszystko tak naprawdę będzie zależeć od tego, o jaką kwotę wnioskujesz. Im jest ona wyższa, tym więcej bank stawia wymogów. Ale już np. w przypadku kredytu na kilka tysięcy, często nie musisz nawet przedstawiać zaświadczenia od pracodawcy – wystarczy oświadczenie o wysokości zarobków.

A jak sprawdzić zdolność kredytową? Najlepiej jest skorzystać ze specjalnych narzędzi, kalkulatorów, które znajdziesz w serwisach poświęconych tematyce finansowej, jak wspomniany wcześniej TotalMoney.pl. Z ich pomocą przekonasz się, w jakiej wysokości zobowiązanie możesz zaciągnąć. Oczywiście, ostateczna decyzja i tak będzie należeć do banku – to są wyłącznie symulacje, które mogą wskazać Ci kierunek.

Umowa zlecenie a kredyt – jakie trzeba mieć dochody, aby go uzyskać?

Tak naprawdę nie da się odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ zbyt wiele zmiennych wpływa na ostateczną decyzję banku. Ale co musisz wiedzieć? To, że pracując na podstawie umowy zlecenie wcale nie musisz być w gorszej sytuacji. Jeśli tylko potrafisz udowodnić, że posiadasz stały dochód, to bank przychylnie na Ciebie spojrzy.

A o jakich zarobkach jest mowa? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, o jaką kwotę się starasz i na jaki okres chcesz ją rozłożyć. Jeśli okaże się, że Twoje wynagrodzenie jest niższe i obniża zdolność kredytową, to bank zwykle rozkłada zadłużenie na większą ilość rat. Zyskuje wtedy pewność, że będziesz w stanie je spłacać. I warto korzystać z kalkulatorów zdolności kredytowej, jeśli nie wiesz, o jaką kwotę jest w ogóle sens wnioskować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here