zasiłek rodzinny w Holandii

Holandia to coraz popularniejszy kierunek wyjazdów zarobkowych Polaków. I nie chodzi tu o krótkiej, okresowe wyjazdy. Wielu Polaków wyjeżdża do Holandii na bardzo długi okres czasu, często nawet kilkuletni. Warto zatem wiedzieć, że Polakom pracującym w Holandii przysługuje zasiłek rodzinny. Każda zatem osoba pracująca w Holandii lub wybierająca się do tego kraju powinna wiedzieć komu takie świadczenie przysługuje i w jaki sposób można je uzyskać.

Zasiłek rodzinny w Holandii

Zasiłek rodzinny w Holandii (https://www.euro-punkt.pl/zasilek-rodzinny-holandia,2,2,127) nazywa się Kinderbijslag. Jest to forma wsparcia finansowego dla rodzin z dziećmi. O takie świadczenie ubiegać może się każda osoba, która w sposób legalny pracuje na terenie Holandii. Co ważne, nie ma tu znaczenia wysokość osiąganych zarobków. Ważne jest jednak, aby za osobę chcącą uzyskać zasiłek rodzinny pracodawca opłacał składki na ubezpieczenie społeczne przez okres nie mniejszy niż 3 miesiące. Dodatkowo dziecko, na które ma być wpłacane świadczenie nie może mieć ukończonych 18 lat. Wysokość samego świadczenia zależy od wieku dziecka i jest określana co roku. Szczegółowe informacje dotyczące wysokości zasiłku rodzinnego można znaleźć w sieci wpisując frazę „zasiłek rodzinny Holandia”.

Jak uzyskać zasiłek rodzinny w Holandii?

Temat – zasiłek rodzinny Holandia – jest dziś bardzo popularny. Warto zatem wiedzieć jak taki zasiłek uzyskać. Przede wszystkim, aby uzyskać świadczenie należy złożyć odpowiedni wniosek w Sociale Verzekeringsbank (SVB). Jest to instytucja publiczna odpowiedzialna za realizację wypłat zasiłków rodzinnych oraz innych świadczeń w ramach ubezpieczenia społecznego. Oprócz wniosku o zasiłek rodzinny konieczne jest również przedłożeniu aktu urodzenia dziecka oraz pisma wystawionego przez polski urząd informującego czy korzysta się z zasiłku w Polsce. Warto, aby wszystkie dokumenty, w tym przede wszystkim wniosek, złożone zostały w sposób prawidłowy. SVB rozpatruje bowiem wniosku dość długo. Często jest to okres kilku miesięcy na nawet rok. Każdy błąd może jeszcze bardziej wydłużyć czas oczekiwania na decyzję. W przypadku starania się o zasiłek rodzinny Holandia ważne jest także, aby szybko odpowiadać na wszelkie zapytania od SVB. Może to przyspieszyć procedurę.

Przyspieszenie rozpatrywania wniosku

Jak zatem widać, formalności związanych z ubieganiem się o zasiłek rodzinnych w Holandii jest sporo. Dobrym rozwiązaniem może być tu zatem skorzystanie z pomocy firmy specjalizującej się w uzyskiwaniu tego rodzaju świadczeń na terenie Holandii i innych państw Unii Europejskiej. Przykładem takiej firmy jest euro-punt.pl. Dzięki takiej współpracy można mieć pewność, że wszystkie dokumenty złożone zostaną w sposób prawidłowy, a cała procedura trwać będzie najkrócej jak jest to możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here