Jakie zalety oferuje outsourcing kadrowo-płacowy

Skutecznie zarządzanie firmą to ogromne wyzwanie. Wymaga nie tylko skutecznego planowania i docierania na nowe rynki, ale też codziennych, żmudnych formalności. Jedną z nich jest obsługa kadr i płac – zatrudnienie, umowy, rozliczenia. Chcąc zyskać na czasie i móc efektywniej kierować przedsiębiorstwem, właściciel może postawić na outsourcing.

Na czym polega outsourcing?

Outsourcing to doskonała alternatywa dla zatrudnienia kolejnego pracownika lub tworzenia oddzielnego działu, który miałby się zająć np. księgowością lub obsługą prawną. Jest znacznie tańszy, a przy tym bardzo wygodny.Polega na powierzeniu części obowiązków przedsiębiorcy podmiotowi zewnętrznemu. Zatrudniająca specjalistów firma zajmuje się np. przeprowadzaniem rekrutacji czy rozliczeniami z fiskusem. Przedsiębiorca może powierzyć jej tylko część obowiązków z danej dziedziny lub zdecydować się na kompleksową obsługę.

Największe plusy outsourcingu kadrowo-płacowego

Dużą popularnością wśród przedsiębiorców cieszy się outsourcing kadrowo płacowy. Zewnętrzna firma zajmuje się wtedy rekrutacją, sporządzaniem umów, ich aktualizacją czy przedłużeniem. Dba o kontakt z pracownikiem i zgodność z prawem wszystkich dokumentów na linii pracodawca-pracownik. Jej obowiązkiem jest także wyliczanie i rozliczanie pensji pracowniczych.Główną zaletą outsourcingu kadrowo-płacowego jest komfort – przedsiębiorca oszczędza czas i nerwy, może w pełni poświęcić się swojej głównej działalności. Dodatkowo powierzenie tych obowiązków firmie to znacznie tańsze rozwiązanie niż zatrudnianie kolejnego pracownika, a właściwie całego działu w przypadku większych przedsiębiorstw – to wymagałoby opłaty pensji, wynajmu kolejnego pomieszczenia, zakupu sprzętu biurowego.

Czym się kierować, wybierając firmę do obsługi działu kadr i płac?

Na rynku działa coraz więcej firm specjalizujących się w usługach outsourcingowych. Niektóre zajmują się tylko wybranym typem działalności np. księgowością, inne oferują kompleksowe usługi z szerokiego zakresu. Wybierając outsourcing kadrowo płacowy, warto postawić na doświadczoną, cieszącą się renomą firmę zatrudniającą personel o wysokich kwalifikacjach. Trzeba zadbać także o korzystną umowę i dokładne sprecyzowanie, jakie obowiązki mają zostać delegowane firmie zewnętrznej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here